Интер разпиля трагичната защита на Вердер, Ето\'о забоде три

23:34
Интер разби Вердер Бремен с 4:0 у дома в мач от Група "А" на Шампионската лига.

Италианският гранд тотално надигра съперника си, а Самуел Ето\'о вкара три гола за успеха на своите.

Груба грешка в защитата на "нерадзурите" можеше да даде ранен аванс на германския тим. В 3-а минута Жулио Сезар излезе неразчетено, Уго Алмейда го прехвърли, но не особено силно и прецизно. Защитник на домакините притича и овладя топката преди да влезе във вратата. Секунди по-късно отново Алмейда стреля от пряк свободен удар. Този път обаче Сезар с вещина отрази. В 7-а минута Интер създаде първата си чиста голова ситуация. Биабиани проби чудесно отдясно и центрира към Коутиньо, който оставен сам с глава пропусна да отбележи. Две по-късно Уесли Снайдер бе изведен зад гърба на защитата, но би встрани от вратата. Италианският шампион подложи съперника си на сериозен натиск и организира още 2-3 добри атаки само в рамките на 10 минути. В 19-а Вердер отговори с опасна контра, при която Боровски центрира към Алмейда, но последният от няколко метра не успя да засече. В 21-а обаче Интер поведе с гол на обичайния заподозрян – Самуел Ето\'о. Шест по-късно отново камерунският нападател увенча добрата игра на тима си в атака с второ попадение, след като бе изведен чудесно от Лусио. В 30-а минута Визе отрази опасен удар на Деян Станкович. Четири по-късно обаче "нерадзурите" за трети път матираха трагичната германска отбрана. Снайдер получи чудесен пас през центъра на отбраната, излезе сам срещу Визе и го преодоля – 3:0.

Вердер тръгна на щурм след почивката и се задържа продължително в половината на Интер, но не успя да стигне до сериозна опасност пред Лука Кастелаци, който бе заменил Жулио Сезар. "Нерадзурите" намалиха оборотите, а в средата на полувремето Лусио получи травма и напусна принудително. На негово място Рафа Бенитес пусна Давиде Сантон. Интересните моменти през второто полувреме бяха малко, но в 81-а минута Ето\'о отново бе в центъра на събитията. Нападателят бе изведен сам срещу Визе и оформи своя хеттрик.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Кордоба, Лусио, Киву, Коутиньо, Станкович, Камбиасо, Снайдер, Биабиани, Ето\'о